Cobra Judo Banner
Home Club Info Coaches News Events Results Contact Us

2014
Results League
2013
Results League
2012
Results League
2011
Results League
2010
Results League
2009
Results League
2008
Results League
2007
Results League
2006
Results League
2005
Results League
2004
Results League
2003
Results League
2002
Results League
2001
Results League
2000
Results League
1999
Results League
1998
Results League
1997
Results League
1996
Results League
 
Hall Of Fame
Current Members League
The Ultimate League

2008 Results

We attended 14 events and returned with 57 medals/trophies - Gold (24) Silver (14) Bronze (19)

Click the event title to see the individual results.

Date Event Location Squad Gold Silver Bronze
14-12-2008 Goole Xmas (u12's & u16's)Goole 2 2 0 0
07-12-2008 AJA East Midlands OpenLeicester 8 2 1 4
23-11-2008 Bev Price Team ChampionshipsWalsall 3 0 3 0
08-11-2008 North of Wales OpenDeeside 7 3 1 1
11-10-2008 British ChampionshipsIce Sheffield 2 0 0 0
28-09-2008 North of EnglandBradford 3 2 1 0
20-09-2008 Nottingham Inter-ClubNottingham 17 6 4 7
07-09-2008 Heart of EnglandNIA Birmingham 2 0 0 0
24-08-2008 Lakeland Open ChampionshipsKendal 1 0 0 0
18-05-2008 Dolphin ChampionshipsDarlington 5 3 1 0
27-04-2008 Midland Area (Green & below)Walsall 5 3 0 0
06-04-2008 Goole JC (Green & below)Goole 5 1 1 1
02-03-2008 Goole JC (u12's & u18's)Goole 7 1 1 4
26-01-2008 Newburn ChampionshipsNewcastle 9 1 1 2

Goole Xmas (u12's & u16's) Individual Results

Name Category Result
Edward Cieslik u12's u27kg Gold
Zbigniew Cieslik u16's u55kg Gold

AJA East Midlands Open Individual Results

Name Category Result
Edward Cieslik u16's -28kg Gold
Zbigniew Cieslik u16's +50kg Lightweight Gold
William Humphreys u16's +50kg Middleweight Silver
Arunas Beliukevicius u16's +50kg Lightweight Bronze
Marija Beliukeviciute u16's -32kg Bronze
Gerard Cieslik u16's -36kg Bronze
Conor Humphreys u16's -36kg Bronze
Isaac Scothern u16's +50kg Middleweight  

Bev Price Team Championships Individual Results

Name Category Result
Arunas Beliukevicius Junior Boys Heavyweight Silver
Zbigniew Cieslik Junior Boys Heavyweight Silver
William Humphreys Junior Boys Heavyweight Silver

North of Wales Open Individual Results

Name Category Result
Marija Beliukeviciute u12's u28kg Gold
Zbigniew Cieslik u16's u50kg Gold
William Humphreys u16's u55kg Gold
Edward Cieslik u12's u27kg Silver
Arunas Beliukevicius u16's u55kg Bronze
Gerard Cieslik u12's u34kg  
Conor Humphreys u12's u34kg  

British Championships Individual Results

Name Category Result
Arunas Beliukevicius 1993 -1994 u55kg  
William Humphreys 1993 -1994 u55kg  

North of England Individual Results

Name Category Result
Arunas Beliukevicius 1993 -1994 u55kg Gold
Zbigniew Cieslik 1995 -1996 u55kg Gold
William Humphreys 1993 -1994 u55kg Silver

Nottingham Inter-Club Individual Results

Name Category Result
Arunas Beliukevicius 12+ 7th Mon & Over u50kg Gold
Marija Beliukeviciute u12 7th Mon & Over u30kg Gold
Edward Cieslik u12 Mini-Mon u25kg Gold
Gerard Cieslik u12 Mini-Mon u35kg Gold
Zbigniew Cieslik 12+ 7th Mon & Over u55kg Gold
Luke Hatch 12+ Mini-Mon u50kg Gold
Jonathan Bartle u12 7th Mon & Over u60kg Silver
Kyle Haskey u12 Mini-Mon u25kg Silver
Conor Humphreys u12 7th Mon & Over u35kg Silver
Connor Leighton 12+ Mini-Mon u50kg Silver
Adam Bartle u12 7th Mon & Over u35kg Bronze
Alexander Findlay 12+ Mini-Mon u50kg Bronze
William Humphreys 12+ 7th Mon & Over u55kg Bronze
Mason Keeton u12 Mini-Mon u30kg Bronze
Joshua Lane u12 Mini-Mon u35kg Bronze
Joseph Lane 12+ 7th Mon & Over u50kg Bronze
Megan O'Sullivan u12 Mini-Mon u35kg Bronze

Heart of England Individual Results

Name Category Result
Arunas Beliukevicius 1993 -1994 u50kg  
William Humphreys 1993 -1994 u55kg  

Lakeland Open Championships Individual Results

Name Category Result
James Noble u55kg  

Dolphin Championships Individual Results

Name Category Result
Arunas Beliukevicius u16's u50kg Gold
Marija Beliukeviciute u10's u28kg Gold
James Noble u16's u55kg Gold
William Humphreys u16's u50kg Silver
Conor Humphreys u12's u34kg  

Midland Area (Green & below) Individual Results

Name Category Result
Marija Beliukeviciute Nov - 6m u28kg Gold
William Humphreys 7m - 12m u50kg Gold
James Noble Nov - 6m o50kg Gold
Conor Humphreys 7m - 12m u34kg  
Isaac Scothern 7m - 12m u55kg  

Goole JC (Green & below) Individual Results

Name Category Result
Marija Beliukeviciute u12's u28kg Gold
James Noble u16's u55kg Silver
William Humphreys u16's u50kg Bronze
Amy Corbett u12's u25kg  
Chloe Keeton u12's u32kg  

Goole JC (u12's & u18's) Individual Results

Name Category Result
Marija Beliukeviciute u12's u28kg Gold
Arunas Beliukevicius u18's u50kg Silver
William Humphreys u18's u50kg Bronze
Joseph Lane u18's u46kg Bronze
James Noble u18's u50kg Bronze
Isaac Scothern u18's u55kg Bronze
Conor Humphreys u12's u38kg  

Newburn Championships Individual Results

Name Category Result
James Noble u16's Mini-Mon u50kg Gold
Marija Beliukeviciute u16's Mini-Mon u28kg Silver
Mason Keeton u10's Red Belts u27kg Bronze
Chloe Keeton u18's u32kg Bronze
Arunas Beliukevicius u18's u50kg  
Jason Elliott u18's u55kg  
William Humphreys u18's u50kg  
Conor Humphreys u18's u38kg  
Isaac Scothern u18's u55kg  


Website Designed By Paul Keeton - ©Copyright Cobra Judo Club 2014